فایل word مقاله توليد و مشخصه يابي نانو پودر و بالک کروميت لانتانيم آلايش يافته مورد استفاده در اتصال دهنده هاي پيل سوختي اکسيد جامد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله توليد و مشخصه يابي نانو پودر و بالک کروميت لانتانيم آلايش يافته مورد استفاده در اتصال دهنده هاي پيل سوختي اکسيد جامد :

محل انتشار: پنجمین همایش مشترک انجمن مهندسی متالورژی ایران

تعداد صفحات:16

نویسنده(ها):

اکبر حیدرپور – دانشجوی دکتری مهندسی مواد, دانشکده مهندسی مواد, دانشگاه صنعتی اصفهان
علی سعیدی – استاد دانشکده مهندسی مواد, دانشگاه صنعتی اصفهان
محمدحسن عباسی – استاد دانشکده مهندسی مواد, دانشگاه صنعتی اصفهان

چکیده:

سنتز و تف جوشی نانو پودر کرومیت لانتانیم آلایش یافته با استرانسیم و نیکل با ترکیب کلی La1-xSrxCr1-yNiyO3 و (فرمول در متن اصلی مقاله) مورد بررسی قرار گرفت. سنتز به روش گلایسین نیترات منجر به تولید پودری اسفنجی شده که پس از آسیاب کاری به مدت 6 ساعت متوسط اندازه ذرات پودر به 150 نانو متر می رسد. بر اساس الگوهای پراش پرتوایکس تمامی نمونه ها ساختار پروسکایتی داشته و نمونه های حاوی استرانسیم بالا شامل فاز ثانویه کرومات استرانسیم بودند. نتایج تف جوشی نشان داد حضور همزمان استرانسیم و نیکل باعث بهبود تراکم شده دانسیته نسبی نمونه های حاوی فاز مذاب تا حدود 97 درصد رسید. در حین تف جوشی فاز کرومات می تواند قبل از انحلال در زمینه به صورت مذاب به سایر قسمت ها سرایت کرده که با عملیات حرارتی پودر, مقدار فاز مذاب کاهش داده شد و از سرایت آن جلوگیری شد. هدایت الکتریکی نمونه ها در اتمسفر هوا و در دماهای مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت.

لینک کمکی