فایل word مقاله طراحي کلاه هاي ايمني عمليات ساختماني در شرايط آب و هوايي گرم عسلويه با رويکرد تلفيقي ارگونومي و طراحي صنعتي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله طراحي کلاه هاي ايمني عمليات ساختماني در شرايط آب و هوايي گرم عسلويه با رويکرد تلفيقي ارگونومي و طراحي صنعتي :

تعداد صفحات:9

چکیده:

در شرایط آب و هوایی استوایی فعالیت های کارگران ساختمانی که همواره باید از کلاه ایمنی استفاده کنند بسیار مشکل تر از فعالیت آنها در شرایط مساعد آب و هوایی است. در این مطالعه عواملی که بیشتر از بقیه در بهبود شرایط استفاده از کلاه ایمنی در این مناطق موثر هستند با تاکید بر استفاده کارگران در عسلویه , بررسی شده است. با استفاده از پرسشنامه(لیکرت پنج مقیاسه), تحقیقات انجام شده است و نتایج حاصله نشان می دهد که طراحی اصلاحی کلاه ایمنی ضروری به نظر می رسد. تغییرات اصلاحی برخی از موارد مرتبط مانند ایجاد شرایط تهویه هوای درون کلاه می تواند شرایط بهتری را برای ناحیه سر کارگران فراهم سازد. در این بررسی یک نمونه طراحی کلاه ایمنی برای اصلاح شرایط حرفه ایی پیشنهاد شده است که بر اساس معیارهای طراحی صنعتی و مبتنی بر استفاده کارگران در شرایط محیطی با استرس های گرمایی طراحی شده است. در این طراحی ضمن توجه به معیار های زیبایی شناختی,اصول ایمنی و طراحی ارگونومیک پیاده سازی شده است.

لینک کمکی